Новини

 • Встановлено кримінальну відповідальність юридичних осіб

  Юридичні особи відтепер підлягають кримінальній відповідальності. За відповідний доопрацьований проект закону № 2990 в цілому проголосував 301 депутат при мінімально необхідних 226, передають «Коментарі» з посиланням на «Українські новини».
  Законопроект допрацьовувався представниками всіх парламентських фракцій, окрім фракції КПУ.
  Рада доповнила Кримінальний кодекс новою статтею і визначила, що кримінальній відповідальності підлягають такі юридичні особи: установи, підприємства чи організації, крім державних органів, органів влади Криму, місцевого самоврядування, організацій, створених ними, які повністю утримуються за рахунок державного чи місцевого бюджету, фондів загальнообов´язкового державного соціального страхування, Фонду гарантування вкладів фізосіб, а також міжнародних організацій.
  Визначено також підстави звільнення юросіб від кримінальної відповідальності у зв´язку із закінченням після набуття чинності вироку суду таких строків: 3 роки - при злочині невеликої тяжкості, 5 років - середньої, 10 років - тяжкого злочину і 15 років - особливо тяжкого злочину.
  При цьому визначено, що протягом строку давності в застосуванні юридичної відповідальності до юрособи зупиняється, якщо його уповноважена особа, яка здійснила злочин, переховується від органів досудового слідства і суду з метою ухилення від відповідальності і її місцезнаходження невідоме.
  У таких випадках строки давності відновлюються з дня встановлення місцезнаходження цієї уповноваженої особи.
  Парламентом визначено види заходів кримінально-правого характеру, які можуть застосовуватися до юросіб.
  Серед них штраф, конфіскація майна, ліквідація.
  Суд може застосовувати до юрособи штраф у розмірі від 5 тис. до 75 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
  Радою визначено градацію штрафу залежно від ступеня тяжкості злочину.

  Переглядів: 1778 Теги: , повернутись
  25 Травня 2013