Новини

 • Спрощено порядок узаконення самобудів

  Прийняття в експлуатацію об’єктів здійснюватиметься безкоштовно територіальними органами Держархбудінспекції протягом 10 робочих днів з дня подачі заяви власниками земельних ділянок, на яких розміщені такі об’єкти, за результатами технічного обстеження цих об’єктів шляхом реєстрації декларації про готовність об’єкту до експлуатації.
  Так, Мінрегіонбуд затвердив Порядок прийняття в експлуатацію самобудів, який встановлює процедуру та умови прийняття в експлуатацію будівельних конструкцій та інженерних мереж, побудованих без дозволу на виконання будівельних робіт, а також механізм проведення технічного обстеження будівельних конструкцій та інженерних мереж:
  - індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків, господарських (присадибних) будівель і споруд, прибудов до них, збудованих у період з 5 серпня 1992 року до 12 березня 2011 року;
  - збудованих до 12 березня 2011 року:
  - громадських будинків I і II категорій складності;
  - будівель і споруд сільськогосподарського призначення I і II категорій складності.
  Технічне обстеження будівельних конструкцій та інженерних мереж об'єктів (далі - технічне обстеження об’єктів) включає в себе такі етапи:
  - попереднє (візуальне) обстеження об'єкта, в тому числі огляд і фотографування об'єкта та його конструктивних елементів, визначення категорії складності об'єкта, вирішення питання щодо необхідності застосування спеціального устаткування, приладів та апаратури під час технічного обстеження;
  - детальне (інструментальне) обстеження об'єкта, в тому числі визначення параметрів і характеристик матеріалів, виробів та конструкцій, а також при необхідності порушення перед виконавцем питання щодо залучення до технічного обстеження атестованих лабораторій для проведення необхідних досліджень чи інших відповідальних фахівців для прийняття обґрунтованого рішення.
  Проведення технічного обстеження виключно за фотографіями, відеозаписами, кресленнями чи іншими документами без візуального огляду об'єкта забороняється.
  Замовник або його уповноважена особа подає особисто або надсилає рекомендованим листом з описом вкладення до Держархбудінспекції за місцезнаходженням об'єкта заяву про прийняття в експлуатацію об'єкта, до якої додаються:
  - два примірники заповненої декларації;
  - звіт про проведення технічного обстеження будівельних конструкцій та інженерних мереж об'єкта з висновком про їх відповідність вимогам надійності і безпечної експлуатації (крім індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків, прибудов до них загальною площею до 300 кв. м. включно, господарських (присадибних) будівель і споруд, прибудов до них загальною площею до 100 кв. м. включно);
  - засвідчені в установленому порядку копії:
  - документа, що посвідчує право власності чи користування земельною ділянкою, на якій розміщено об'єкт;
  - технічного паспорта.
  Заява про прийняття в експлуатацію об'єкта підписується також співвласниками земельної ділянки та зазначеного об'єкта (у разі їх наявності).
  Згідно з п. 3. 8 Порядку, за здійснення самочинного будівництва Держархбудінспекцією складається протокол і виноситься постанова про адміністративне правопорушення та з власника (користувача) земельної ділянки стягується штраф.
  Замовник зобов'язаний протягом 7 календарних днів з дня прийняття в експлуатацію об'єкта подати копію декларації місцевому органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування за місцезнаходженням об'єкта для подання такими органами інформації про прийнятий в експлуатацію об'єкт до органу державної статистики за формами, передбаченими звітно-статистичною документацією.
  Також, Порядком визначено, що звіти про проведення технічного обстеження будівельних конструкцій та інженерних мереж, складені після 5 січня 2013 року, є чинними при поданні документів для прийняття в експлуатацію індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків, господарських (присадибних) будівель і споруд, прибудов до них, збудованих у період з 5 серпня 1992 року до 12 березня 2011 року та громадських будинків I і II категорій складності, які збудовані до 12 березня 2011 року.
  Порядок набрав чинності з дня його офіційного опублікування – 29 квітня 2013 року (опубліковано: "Офіційний вісник України" від 29.04.2013 року № 31).

  Переглядів: 3090 Теги: , повернутись
  10 Травня 2013