Новини

 • Новини в електронному адмініструванні ПДВ

  Уряд своєю постановою від 4 лютого 2015 року № 82 (далі - Постанова) вніс зміни до Порядку електронного адміністрування податку на додану вартість (далі - Порядок).
  Постанова, зокрема, передбачає, що система електронного адміністрування податку на додану вартість (далі – ПДВ) запроваджується поетапно:
  — на перехідний період (до 1 липня 2015 року або іншої дати, визначеної окремим рішенням Верховної Ради про скорочення такого періоду) — у тестовому режимі;
  — із зазначеної дати — на постійній основі.
  Протягом вищезазначеного перехідного періоду реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування здійснюється без обмеження сумою податку, обчисленою за формулою, яка наведена у п. 9 Порядку.
  Крім цього, передбачено, що сума ПДВ, на яку платник податку має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування, визначена відповідно до п. 9 Порядку, за рішенням платника податку може бути збільшена на суму непогашених залишків сум ПДВ, заявлених ним до бюджетного відшкодування за звітні (податкові) періоди до 1 лютого 2015 року, задекларованих до бюджетного відшкодування за такі періоди в рахунок зменшення податкових зобов'язань із податку наступних звітних (податкових) періодів, від'ємного значення суми, розрахованої згідно з п. 200.1 ст. 200 Податкового кодексу України, та залишку від'ємного значення попередніх звітних (податкових) періодів після бюджетного відшкодування, задекларованих платником податку за звітні (податкові) періоди до 1 лютого 2015 року.
  Таке рішення платник податку відображає у заяві, що подається у складі податкової декларації за звітний (податковий) період після 1 лютого 2015 року, в якому воно прийняте.
  Державна фіскальна служба (далі - ДФС) після проведення камеральної перевірки зазначеної податкової декларації автоматично збільшує суму ПДВ, на яку платник податку має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування, на відповідну суму та на запит платника податку інформує його про суму збільшення.
  Сума такого збільшення відображається платником ПДВ у складі податкового кредиту податкової декларації за звітний (податковий) період, в якому воно здійснене.
  Також, згідно з Постановою, після закінчення перехідного періоду ДФС автоматично збільшує розмір суми податку, на яку платник податку має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування, на суму середньомісячного розміру сум податку, задекларованих платником до сплати до бюджету та погашених за останні 12 звітних (податкових) місяців/ чотири квартали, та на запит платника податку інформує його про суму збільшення шляхом надсилання електронного повідомлення.
  Сума такого збільшення щокварталу підлягає автоматичному перерахунку ДФС шляхом віднімання суми попереднього збільшення та додавання суми збільшення згідно з поточним перерахунком з урахуванням середньомісячного розміру сум податку, задекларованих платником до сплати до бюджету та погашених за останні 12 звітних (податкових) місяців/чотири квартали, станом на дату перерахунку.
  Сума податку, на яку платник має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування, автоматично збільшується на суми помилково та/або надміру сплачених грошових зобов'язань з податку.
  Постанова набрала чинності з дня її офіційного опублікування - 7 березня 2015 року (опубліковано: "Урядовий кур'єр" від 07.03.2015 року № 43).

  Переглядів: 1983 Теги: , повернутись
  22 Березня 2015