Новини

 • Призупинення діяльності не звільняє від сплати авансових внесків з податку на прибуток

  Міндоходів у своєму листі розглянуло питання щодо сплати авансових внесків з податку на прибуток у разі припинення фінансово-господарської діяльності та зазначило, що згідно з п. 57.1 ст. 57 Податкового кодексу України (далі — ПКУ) платники податку на прибуток (окрім новостворених, виробників сільськогосподарської продукції, неприбуткових установ (організацій) та платників податків, у яких доходи, що враховуються при визначенні об’єкта оподаткування, за останній річний звітний податковий період не перевищують 10 мільйонів гривень) щомісяця сплачують авансовий внесок із податку на прибуток у порядку та у строки, які встановлені для місячного податкового періоду, в розмірі не менше 1/12 нарахованої до сплати суми податку за попередній звітний (податковий) рік без подання податкової декларації.
  Підприємство, що підпадає під дію п. 57.1 ст. 57 ПКУ та розпочало процедуру ліквідації, припиняє сплачувати авансові внески у звітному місяці, у якому подається ліквідаційний баланс. Нараховані таким платником авансові внески враховуються у зменшення задекларованих зобов'язань у ліквідаційній декларації з податку на прибуток, що подається платником на відповідну дату звітного року.
  Отже, якщо доходи платника податку на прибуток за останній річний звітний податковий період перевищують 10 мільйонів гривень, за підсумками минулого року платник отримав прибуток та нарахував податкові зобов'язання, то незалежно від того, чи призупинив він діяльність чи ні, платник повинен щомісяця сплачувати авансовий внесок у розмірі не менше 1/12 нарахованої до сплати суми податку за попередній звітний (податковий) рік без подання податкової декларації.
  Нагадаємо, що згідно ст. 60 Господарського кодексу України складати ліквідаційний баланс повинна ліквідаційна комісія, яка оцінює наявне майно суб'єкта господарювання, і розраховується з його кредиторами. Достовірність та повнота ліквідаційного балансу перевіряється у встановленому законодавством порядку з обов'язковою участю органу державної податкової служби, в якому перебуває на обліку суб'єкт господарювання.

  Переглядів: 1849 Теги: , повернутись
  09 Липня 2013