Новини

 • Збільшено страхові суми за полісами автоцивілки

  Верховна Рада ухвалила, а Президент підписав Закон "Про внесення змін до деяких законів України щодо обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів", відповідно до яких, зокрема, розмір страхової суми за шкоду, заподіяну майну потерпілих, становить 50 тис. грн. (раніше - 25500 грн.) на одного потерпілого.
  Так, у разі якщо загальний розмір шкоди за одним страховим випадком перевищує 5-кратну страхову суму, відшкодування кожному потерпілому пропорційно зменшується.
  Розмір страхової суми за шкоду, заподіяну життю та здоров'ю потерпілих, становить 100 тис. грн. (раніше - 51000 грн.) на одного потерпілого.
  Страхові виплати за договорами обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності обмежуються страховими сумами, які діяли на дату укладення договору та зазначені в договорі страхування.
  Крім того,  визначення терміну "бонус-малус" викладено у новій редакції, згідно з якою "бонус-малус" - коригуючий коефіцієнт (раніше - система підвищень або знижок до базової ставки страхового тарифу), за допомогою якого страховик коригує страхову премію залежно від того, чи були страхові випадки по відношенню до об'єкта страхування у певному проміжку часу.
  Зазначені зміни внесено до Закону "Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів".
  Закон набирає чинності з 05.11.2012 року у зв'язку з офіційним опублікуванням у газеті "Голос України" від 04.08.2012 N 142, крім змін, якими встановлюється новий порядок відшкодування шкоди страховиками, що завдана особам внаслідок ДТП, які набирають чинності через шість місяців з дня опублікування цього закону.

  Переглядів: 2060 Теги: , повернутись
  13 Серпня 2012