Новини

 • Новий порядок вчинення нотаріальних дій

  21 травня 2012 року Міністерство юстиції України своїм наказом внесло зміни до Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України. Відтепер під час проведення операцій з продажу (обміну) фізичними особами об’єктів нерухомості , а також в інших випадках, визначених законодавством України, нотаріус зобовязаний буде посвідчувати відповідний договір лише за наявності оціночної вартості такого нерухомого майна, яка визначена суб’єктом оціночної діяльності — суб’єктом господарювання приватної форми власності, виключним видом діяльності якого є оцінка для цілей оподаткування та нарахування і сплати інших обов’язкових платежів, які справляються відповідно до законодавства (у тому числі правочинів, що підлягають нотаріальному посвідченню та/або державній реєстрації), який отримав сертифікат суб’єкта оціночної діяльності за напрямом оцінки для цілей оподаткування та нарахування і сплати інших обов’язкових платежів, які справляються відповідно до законодавства, та інформація про якого включена до Державного реєстру оцінювачів та суб’єктів оціночної діяльності за напрямом оцінки для цілей оподаткування та нарахування і сплати інших обов’язкових платежів, які справляються відповідно до законодавства.

  Це ж стосується й рухомого майна. Так, відповідно до п. 6.4. Порядку, зміненого зазначеним вище наказом, нотаріус посвідчує договір відчуження рухомого майна, у тому числі транспортних засобів, за наявності оціночної вартості такого рухомого майна, визначеної суб’єктом оціночної діяльності за напрямом для цілей оподаткування.

  Все це призведе до здорощення процедури купівлі продажу нерухомості та рухомого майна, а також до затягування строків оформлення відповідних угод.

  Переглядів: 2180 Теги: , повернутись
  05 Червня 2012