Новини

 • Спрощено порядок спадкування нерухомого майна

  З 1 січня 2016 року набере чинності Закон України від 20 жовтня 2014 року № 1709-VII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо деяких питань спадкування" (далі - Закон), який спрощує процедуру оформлення спадщини та реєстрації прав на спадкування нерухомого майна.
  Законом спрощено процедуру оформлення спадщини та реєстрації прав спадкоємців на успадковане ними нерухоме майно (насамперед, у сільських населених пунктах) шляхом надання відповідних повноважень органам місцевого самоврядування.
  Так, з набуттям чинності Закону, у сільських населених пунктах уповноважені на це посадові особи органу місцевого самоврядування вчиняють такі нотаріальні дії:
  1) вживають заходів щодо охорони спадкового майна;
  2) посвідчують заповіти (крім секретних);
  3) видають дублікати посвідчених ними документів;
  4) засвідчують вірність копій (фотокопій) документів і виписок з них;
  5) засвідчують справжність підпису на документах;
  6) видають свідоцтва про право на спадщину;
  7) видають свідоцтва про право власності на частку в спільному майні подружжя в разі смерті одного з подружжя.
  Вчиняти такі нотаріальні дії зможуть посадові особи органу місцевого самоврядування, які мають вищу юридичну освіту, досвід роботи у галузі права не менше 3 років, пройшли протягом року стажування у державній нотаріальній конторі або приватного нотаріуса, завершили навчання щодо роботи з єдиними та державними реєстрами, що функціонують в системі Міністерства юстиції України, та склали іспит із спадкового права у порядку, встановленому Міністерством юстиції України. Контроль за їх діяльністю також здійснюватиметься Міністерством юстиції України.
  Також Законом скасовується обов'язкова оцінка майна у випадках спадкування майна спадкоємцями першої та другої черги за законом (як у випадку спадкування ними за законом, так і у випадку спадкування – за заповітом) і за правом представлення, а також при спадкуванні власності, вартість якої оподатковується за нульовою ставкою.
  Законом передбачається внесення відповідних змін до:
  - Цивільного кодексу України,
  - Закону України "Про нотаріат",
  - Закону України "Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні",
  - Закону України "Про оцінку земель",
  - Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень".
  Закон набирає чинності з 1 січня 2016 року, крім п. 3 і 4 розділу І та п. 2 і 3 розділу ІІ  Закону, які набрали чинності з дня, наступного за днем опублікування цього Закону – 3 грудня 2014 року (опубліковано: "Голос України" № 232 від 02.12.2014 року).

  Переглядів: 2140 Теги: , повернутись
  11 Грудня 2014