Новини

 • З 1 вересня 2013 року вводяться обмеження на готівкові розрахунки

  Національний банк України своєю постановою встановив граничну суму розрахунків готівкою:
  — підприємств (підприємців) між собою протягом одного дня в розмірі 10 000 грн;
  — фізичної особи з підприємством (підприємцем) протягом одного дня за товари (роботи, послуги) у розмірі 150 000 грн;
  — фізичних осіб між собою за договорами купівлі-продажу, які підлягають нотаріальному посвідченню, у розмірі 150 000 грн.
  Передбачено, що фізичні особи мають право здійснювати розрахунки на суму, яка перевищує 150 000 грн., шляхом перерахування коштів із поточного рахунка на поточний рахунок, внесення та/або перерахування коштів на поточні рахунки (в тому числі на депозит нотаріуса на окремий поточний рахунок у національній валюті).
  Відповідні положення затверджені постановою Нацбанку від 06.06.2013 року № 210 на виконання вимог ст. 1087 Цивільного кодексу України.
  Також даною постановою вносяться зміни до Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, якими, зокрема, передбачено, що підприємства (підприємці) мають право здійснювати розрахунки готівкою між собою та/або з фізичними особами протягом одного дня за одним або кількома платіжними документами в межах граничних сум розрахунків готівкою, встановлених відповідною постановою правління Нацбанку (мова йде про постанову № 210). Платежі понад установлені граничні суми проводяться через банки або небанківські фінансові установи, які в установленому законодавством порядку отримали ліцензію на переказ коштів без відкриття рахунка, шляхом перерахування коштів із поточного рахунка на поточний рахунок або внесення коштів до банку для подальшого їх перерахування на поточні рахунки. Кількість підприємств (підприємців) та фізичних осіб, з якими здійснюються розрахунки, протягом дня не обмежується.
  Зазначені обмеження стосуються також розрахунків під час оплати за товари, що придбані на виробничі (господарські) потреби за рахунок готівкових коштів, отриманих за допомогою електронного платіжного засобу.
  Водночас зазначені обмеження не поширюються на:
  - розрахунки підприємств (підприємців) із бюджетами та державними цільовими фондами;
  - добровільні пожертвування та благодійну допомогу;
  - використання коштів, виданих на відрядження.
  Крім того, визнано такою, що втратила чинність, постанову Правління Нацбанку від 09.02.2005 року № 32 "Про встановлення граничної суми готівкового розрахунку".
  Коментована постанова набере чинності з 1 вересня 2013 року.

  Переглядів: 1469 Теги: , повернутись
  19 Липня 2013