Новини

 • Опубліковано Закон України "Про очищення влади" (Про люстрацію)

  У середу, 15 жовтня, в газеті «Голос України» опубліковано Закон України «Про очищення влади», який набуває чинності на наступний день після його опублікування.
  Закон визначає правові та організаційні засади проведення очищення влади (люстрації) для захисту та утвердження демократичних цінностей, верховенства права та прав людини в Україні з метою відновлення довіри до влади і створення умов для побудови нової системи органів влади у відповідності з європейськими стандартами.
  Відповідний закон передбачає норму, згідно з якою особи, які своїми рішеннями, діями чи бездіяльністю здійснювали заходи (або сприяли їх здійсненню), спрямовані на узурпацію влади президентом України Віктором Януковичем, підрив основ національної безпеки і оборони України або протиправне порушення прав і свобод людини, такі особи повинні бути звільнені з займаних посад впродовж 10 днів після набрання чинності цього закону.
  Також закон передбачає формування спеціального органу при Міністерстві юстиції з функцією контролю за призначенням осіб на керівні посади.
  Нагадаємо, 9 жовтня президент України Петро Порошенко підписав закон «Про очищення влади». Верховна Рада прийняла цей закон 16 вересня, а голова Верховної Ради Олександр Турчинов підписав його 25 вересня.

  З повним текстом Закону можна ознайомитися на сайті газети "Голос України".

  Переглядів: 1166 Теги: , повернутись
  15 Жовтня 2014