Новини

 • Відкориговано механізм сплати внесків на державне пенсійне страхування

  Пенсійним фондом України 10 грудня 2014 року затверджено постанову № 26-1 "Про затвердження Змін до деяких постанов правління Пенсійного фонду України" (далі - Постанова).
  Зокрема, Постанова вносить зміни до:
  - Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України (далі - Інструкція);
  - Порядку ведення органами Пенсійного фонду України обліку надходження сум платежів (далі - Порядок).
  Так, у Постанові, серед іншого, зазначається:у разі призначення пенсій на пільгових умовах особам, які мають необхідний стаж роботи не за місцем призначення цієї пенсії, орган Пенсійного фонду за місцем призначення пенсії надсилає розрахунок згідно з додатками, зазначеними у п. 6.4 глави 6 Інструкції для зазначених підприємств, у двох примірниках через орган Пенсійного фонду за місцезнаходженням цього підприємства (крім підприємств, місцезнаходженням яких є вільна економічна зона "Крим"). Відшкодування сум фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, у таких випадках здійснюється підприємством на рахунки органу Пенсійного фонду за місцезнаходженням підприємства.
  При цьому підприємствам та організаціям, які мають місцезнаходження на території вільної економічної зони "Крим", розрахунки фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, визначені в п. 6.4 глави 6 Інструкції, не надсилаються.
  Перелік окремих видів господарських операцій, з яких здійснюється сплата збору на обов'язкове державне пенсійне страхування, відповідно до п. 7.1 глави 7 Інструкції, доповнено операціями з купівлі іноземної валюти у безготівковій та/або готівковій формі. Відповідні зміни передбачені і до Порядку.
  Також вказується, що на території вільної економічної зони "Крим" не справляється збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, передбачений Законом України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування".
  Згідно із змінами до п. 10.3 розділу Х Порядку: у разі якщо попереднім місцезнаходженням або місцем проживання платника були Автономна Республіка Крим або місто Севастополь, орган Пенсійного фонду за новим місцезнаходженням або місцем проживання платника не пізніше наступного робочого дня з дня отримання відомостей про внесення змін до відомостей про юридичну особу або про фізичну особу - підприємця за архівними даними відображає суми боргу чи помилково (надміру) сплачені суми платежів у відкритих картках особових рахунків платника.
  Постановою установлено, що зміни до п. 10.3 розділу Х Порядку діятимуть протягом дії Закону України "Про створення вільної економічної зони "Крим" та про особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України".
  Відповідно до нової редакції п. 10.4 розділу Х Порядку, при повній ліквідації платника - юридичної особи або у разі смерті фізичної особи, оголошення її померлою, визнання її недієздатною, визнання її безвісно відсутньою в обліку проводяться такі операції:
  за платниками, які не мають заборгованості, картка платника закривається, облікові показники враховуються у звітності поточного року;
  за платниками - юридичними особами, які мають заборгованість, на підставі відомостей з реєстраційної картки про проведення державної реєстрації припинення юридичної особи та даних картки особового рахунку керівник відповідного органу Пенсійного фонду видає наказ про списання сум заборгованості такого платника;
  за платниками - фізичними особами, які мають заборгованість, на підставі відомостей з реєстраційної картки про проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця у разі її смерті, оголошення її померлою або визнання її недієздатною, визнання фізичної особи - підприємця безвісно відсутньою, відомостей про смерть від органу державної реєстрації актів цивільного стану, що подаються протягом десяти робочих днів з дня державної реєстрації смерті особи, відповідно до Правил державної реєстрації актів цивільного стану в Україні, копій свідоцтва про смерть фізичної особи, рішення суду про оголошення її померлою або визнання її недієздатною, визнання її безвісно відсутньою та даних картки особового рахунку керівник відповідного органу Пенсійного фонду видає наказ про списання сум заборгованості такого платника.
  Списані суми боргу відображаються у відповідних графах карток особових рахунків платників зі знаком "мінус".
  З Порядку виключено розділ ХІ ("Відомості про платників, які мають борг").
  Постанова набирає чинності з дня її офіційного опублікування. Опублікована постанова у Офіційному віснику України 2015, №6 від 30 січня 2015 року.

  Переглядів: 1242 Теги: , повернутись
  02 Лютого 2015