Новини
-
Генеральна прокуратура України розяснила, як буде організовуватися діяльність та межі компетенції військових прокуратур
Так, згідно з наказом Генеральної прокуратури України (далі - ГПУ) від 29 серпня 2014 року № 12гн "Про особливості діяльності військових прокуратур" контролем та підвищенням ефективності військових прокуратур буде займатися Головна військова прокуратура (на правах самостійного структурного підрозділу ГПУ). Її нагляд поширюється і на органи військового управління, повноваження яких поширюються на всі з'єднання, військові частини, навчальні заклади, установи та організації, розташовані на території держави (крім видів Збройних Сил України).
Переглядів: 2657 Теги: , повернутись 23 Вересня 2014
Військові прокурори повинні забезпечувати нагляд за додержанням і застосуванням законів військовими прокуратурами Центрального, Південного та Західного регіонів. Своїми наказами вони розмежовують власні повноваження та повноваження підпорядкованих військових прокурорів.
В умовах запровадження надзвичайного, воєнного стану або проведення антитерористичної операції із залученням з'єднань, військових формувань, місцем постійної дислокації яких є територія в межах військового гарнізону, - особовий склад військових прокуратур може відряджатися до районів розташування цих з'єднань.
Діяльність військових прокурорів передусім спрямована на визначені коментованим наказом питання військової справи. У межах компетенції військові прокурори здійснюють нагляд за додержанням законів та розслідування кримінальних правопорушень у військовій сфері, координують діяльність військових формувань. Також вони проводять особистий прийом засуджених, які у батальйоні, на гауптвахтах Військової служби правопорядку у Збройних Силах України.
Спори про підслідність вирішуються прокурорами обласного рівня, а якщо прокурори не дійшли згоди, - заступником Генерального прокурора України (Головним військовим прокурором).
Що стосується процесуальних моментів, то в разі отримання відомостей про наявність підстав для застосування прокурорських представницьких повноважень позови в суд направляються за підписом керівництва прокуратур усіх рівнів. Позови в інтересах держави в особі центральних органів виконавчої влади пред'являються військовим прокурорам регіонів та підпорядкованим їм військовим прокурорам. Їм забезпечується участь у розгляді справ у судах першої інстанції за їх позовами та вступ в розгляд справ, в яких сторони і предмет спору відносяться до закріпленого за ними напрямку діяльності.
Апеляційні скарги подаються керівникам прокуратур. Військовим прокурорам, у свою чергу, повинно забезпечуватися участь у розгляді апеляцій.
Касаційні скарги вносяться військовим прокурорам, які пред'являли позови, або за погодженням з ними прокурорам, які брали участь у розгляді справ в апеляційних судах.
Нагадаємо, Закон України "Про внесення змін до Закону України "Про прокуратуру" щодо утворення військових прокуратур" набрав чинності 24 серпня 2014 року.
- Декомунізація (1)
- Прокурорський нагляд (2)
- Пенсійне право (2)
- Медичне право (1)
- Фінансове право (3)
- Адміністративне право (11)
- Безоплатна правова допомога (1)
- Судоустрій (2)
- Корпоративне право (3)
- Нотаріат (2)
- Права людини (1)
- Господарське право (4)
- Пленарне засідання Верховної Ради України (1)
- Адвокатура (3)
- Експертизи (1)
- Нерухомість (4)
- Земельне право (2)
- Транспортне право (1)
- Кримінальне право (10)
- Виборче право (4)
- Виконавче провадження (2)
- Конституційне право (5)
- Цивільне право (8)
- Військове право (6)
- Митне право (2)
- Міжнародне право (2)
- Податкове право (22)
- Соціальний захист (4)
- Страхове право (1)