Новини

 • З 15 січня 2015 року розпочалась чергова хвиля мобілізації

  Набрав чинності Закон України від 15 січня 2015 року № 113-VIII "Про затвердження Указу Президента України "Про часткову мобілізацію"" (далі - Закон), яким Верховна Рада, відповідно до Конституції України, затвердила Указ Президента від 14 січня 2015 року № 15 (далі - Указ).
  Зазначеним Указом створюються умови для здійснення органами військового управління, державної влади, місцевого самоврядування, підприємствами, установами і організаціями наданих їм повноважень, необхідних для проведення мобілізаційних заходів.
  Так, відповідно до Указу, мобілізація у 2015 році проводитиметься у три черги протягом 210 діб із дня набрання чинності цим Указом. Указ набрав чинності після його затвердження Верховною Радою України – 20 січня 2015 року (день набрання чинності Законом). Відповідно, перша хвиля мобілізації розпочалася 20 січня і триватиме 90 днів. Друга хвиля буде оголошена орієнтовно в квітні і триватиме 60 днів. У червні почнеться третя хвиля, яка також триватиме 60 днів.
  Призов військовозобов'язаних, резервістів та поставка транспортних засобів здійснюватимуться для забезпечення потреб Збройних Сил, Національної гвардії, Служби безпеки, Державної прикордонної служби, Державної спеціальної служби транспорту, інших військових формувань України в обсягах, визначених мобілізаційними планами з урахуванням резерву.
  Згідно Указу, у період з 18 березня по 1 травня 2015 року також буде проведене звільнення в запас військовослужбовців, які були призвані на військову службу під час мобілізації, на особливий період відповідно до Указу Президента України від 17 березня 2014 року № 303.
  Кабінет Міністрів України має забезпечити фінансування та вжити інших заходів, пов'язаних з оголошенням і проведенням часткової мобілізації та звільненням у запас військовослужбовців в межах повноважень.
  Необхідність проведення часткової мобілізації в Україні зумовлена небезпекою її державній незалежності, виникненням реальної загрози територіальній цілісності, необхідністю підтримання бойової та мобілізаційної готовності Збройних Сил України, інших військових формувань на рівні, що гарантує адекватне реагування на загрози національній безпеці держави.
  Закон набрав чинності з дня його опублікування – 20 січня 2015 року (опубліковано: "Голос України" № 8 від 20.01.2015 року).

  Переглядів: 1167 Теги: , повернутись
  25 Cічня 2015